Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojová umění

14. 7. 2007
"Tak co vole, chceš do dršky? zbiju tě !" V duchu se vždy směju když slyším podobné věci. Když pak zaútočí, tak se lehce vykreju a vrazím mu pěstí do solar plexus že de k zemi. Onen machrující týpek kterého se všichni bojí a vyhýbají se mu velkým obloukem teď leží na ulici a vy se na něj triumfálně podíváte, pronese te: "Neměl machrovat blbec." A jdete dál.

Já osobně doporučuju karate (boj holíma rukama). Sežeňte si nějaký kurz (v každém větším městě určitě bude nějaký kroužek karate)
Také bych doporučil Řeckořímské zápasy, ale musím vás upozornit že jsou velice tvrdé.

Doporučovali mi i Zanchin budo což je mladé bojové umění, vytvořené českým lektorem bojových umění, panem Martinem Procházkou. Cvičenci zančin budó je označován jako soké a vyučuje ve své akademii bojových umění Zanchin Budokan Liberec a na seminářích.


Nakonec Vám dám pár rad.

Nikomu neříkejte že ovládáte bojové umění. Ano, láká pochlubit se ale překvapení je nejlepší spojenec. Když se prokecnete tak si nepřítel řekne: "To je tenhle, na toho si budu muset dát bacha!" A tak si přivede pár kamarádů, vyzbrojí se baseballovou (snad se to takble píše) pálkou, boxery apod..
V opačném případě namyšleně přijde a dopadne to tak jak jsem psal nahoře.

Kopnou Vás do rozkroku, strčí Vám prsty do očí a dostanete ránu pod pás. K čemu je Vám v té chvíli zlatá medajle z karate? Tak to chodí na ulici. Při boji se Vás nikdo nezeptá, zda jste připraven. Nikdo se Vás nezeptá, jaká jsou pravidla. Boj je boj. Reálný boj nemá pravidla. Pokud se v boxu odnaučíš rány pod pás, na ulici je dostaneš. Jsou-li některá místa lidského těla natolik citlivá, že v bojových uměních a sportech je útok na ně zakázán, věz, že právě na tato místa se nepřítel při reálném boji zaměří. Bojová umění přináší i špatné návyky. Kdo by si na závodech v karate kryl uši nebo genitále? Nikdo, protože tam se prostě neútočí. Ale co bolí víc, než právě útok na tato místa? Na ulici jde jen o to, přežít. Nikdo nestopne zápas při každém úspěšném úderu. Když dostaneš jeden, nemůžeš si dovolit čekat, až to přestane bolet. Dostal bys další a mohli by být smrtelné.

Dobrou radou je také mást nepřítele. Pokud vyrazíte pravým hákem, ale místo jeho dokončení kopnete holení soupeře do stehna, málokdo se stihne vzpamatovat. Takových příkladů je samozřejmě hodně. Zkus například jeden nebo dva výpady na obličej a potom zasáhni vší silou břicho.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SOUHLASIM

(Matej, 31. 5. 2010 15:45)

Je mi teprv 11 a tuhle stránku jsem nasel náhodou.Jsem malé postavy a to mi delalo starosti.Brzo pujdu na druhy stupen do větsi skoly ve ktere se hodne vyskytuje sikana. Kamosi rikaji at si tam davam poradniho majzla. Abych pravdu rekl bal jsem se tam jit ale kdyz jsem si tady precetl par clanku,hdne mi pomohly jak se naucit branit a to mi pozvedlo psichiku.DÍKY MOC!!!!! PS:omluvte muj pravopis,jsem v 5.tride xD

Moje řeč

(David, 14. 11. 2009 18:17)

Stímhle souhlasím... když si řekneš že si viděl film tak si říkáš že každýho sráče porazíš ale pak tě to začne mrzet... potřebuješ cvičit! nejenom umím levej hák High kick a sem borec... musíš dřepi,kliki,leh sedy,sklapovačky,protahovat nohy,přitahovat se na tyči,zvedat činky a mohl bych pokračovat aby stebe bylo něco jinýho než těstíčko nato musíš mít sílu,rychlost,šmrnc,hbytost a vědomí! Kdyby něco zakládám novej blog o bojovém umění co se týče pouličního kde se život přepne do adrenalinového módu a musíš něco umět... nebo je stebe mrtvola..

bacha na fajtery

(marek, 18. 2. 2009 14:56)

no pokud nepotkáš nejakého fajtera který bude rychlejší.Obrana jer pomalejsí než utok nedáš dostaneš.ted delám kickbox a musadeo mcs je to lepší chodí sa ti líp po ulici ale možesumnet co chceš pokád sa budeš bát ho sundat tak ti je to k ničemu